طراحی سایت و سه مرحله آن

مرحله 1: انتخاب نام سایت یا دامنه سایت :

 نام سایت خود را انتخاب نمایید : مثلا : 
www.yoursite.ir
ورود به صفحه جستجو نام دامنه

مرحله 2: انتخاب قالب و ظاهر سایت :

قالب و ظاهر سایت خود را از بین نمونه های موجود انتخاب نمایید

تا مشابه قالب انتخاب شده سایت شما طراحی شود

ورود به صفحه مشاهده قالب های طراحی سایت

مرحله 3: انتخاب امکانات سایت ، ثبت سفارش و تحویل در کمترین زمان:

از بین بسته های مختلف ، بسته ای که برای امکانات سایت شما خوب است رو انتخاب کنین

و فرم ثبت نام رو تکمیل کنین و اطلاعاتی که میخواین داخل سایتتون باشه رو برای ما ارسال کنین.

بعد از تکمیل فرم ثبت نام و مشخص کردن مطالب و تصاویر مورد نیاز خود ، طراحی سایت شما آغاز شده

و درکمترین زمان روی سایت و نام دلخواه شما قرار گرفته و فعال می شود .

 ورود به صفحه انتخاب امکانات سایت و ثبت سفارش

اگر بتازکی تصمیم به طراحی سایت برای کسب و کار خودتون گرفتین:
قطعا سوالات زیادی دارین و در زمینه های گوناگون برای سفارش طراحی سایت نیازه با اطلاعات بیشتر دارین ، این طوره؟
فقط کافیه روی دکمه زیر کلیک کنین ، تا مطالب بسیار کامل و جامعی درباره طراحی سایت در اختیار شما قرار بگیره ، حاضری ؟
روی توضیحات مهم پایین کلیک کن . بزن بریم !
توضیحاتی مهم درباره طراحی سایت در مشهد

 

فواید طراحی سایت و خوبیهای داشتن یک وب سایت :

 

اگر شما داخل این صفحه هستین ، احتمالا میخواین برای کسب و کار خودتون وب سایت طراحی کنین و تصمیم دارین از حالت سنتی فراتر برین و ازین به بعد از طریق آنلاین و اینترنتی هم خدمات و محصولات خودتون رو عرضه کنین ، اگر این طوره پس یکی از مهمترین مطالبی که باید حتما در جریانش باشین تا بتونین تصمیم بهتری برای شروع کسب و کار آنلاین خودتون بگیرین اینه که :

اصلا سود داشتن وب سایت چیه ؟ و چرا باید برای کسب و کار خودمون وب سایت داشته باشیم ؟ آیا واقعا داشتن یک وب سایت به رونق کسب و کار کمک میکنه ؟

قطعا وقتی اطلاعات کامل تر و دقیق تری داشته باشین تصمیم بهتری خواهین گرفت .

در مقاله فواید طراحی سایت به سوالات به صورت کامل پاسخ دادم ، حتما مطالعه کنین .

 

 

 

انواع طراحی سایت :


یک وب سایت رو به دو روش میشه طراحی و ایجاد کرد ، روش اول که بسیار گرانتر و ده برابر روش دوم هزینه داره و بیش از 30 برابر روش دوم زمان میبره  ،روش طراحی سایت با برنامه نویسی است  ،در این روش یک وب سایت از پایه برنامه نویسی میشه و تک تک اجزا وب سایت ایجاد و تست و راه اندازی میشه به همین دلیل حداقل 10 برابر گرانتر از روش دوم و 30 برابر به زمان بیشتری نیاز داره .

روش دوم استفاده از اجزا اماده برای طراحی سایته ، در این روش هزینه بسیار کمتر و زمان بسیار سریع تر از روش اوله و حتی کیفیت این روش اجرا هم برای بیش از 95 درصد سایتها بهتر از روش اوله . کیفیت در بیش از 95 درصد بهتر ، هزینه یک دهم و سی برابر سریع تر از روش اول ، واقعا عالی نیست ؟

حالا این دو روش دقیق تر به چه شکل هستن و مزایا و معایب احتمالی هر کدام چه مواردی هستن نیاز به توضیحات بیشتر داره که من در مقاله انواع طراحی سایت به صورت کامل براتون با ذکر مثال توضیح دادم . حتما نگاهی به این مقاله بندازین که اگر در فکر طراحی سایت برای کسب و کار خودتون هستین باید حتما نکات مطرح شده در این صفحه رو بدونین ، فراموش نشه این مقاله رو حتما مطالعه کنین :

انواع طراحی سایت

 

 

 اپلیکیشن موبایل

طراحی سایت و اپلیکیشن موبایل :


اگر کسب و کار شما طوری است که بصورت روزانه مشتریان شما با وب سایت شما در تماس هستن ، بهتره علاوه بر وب سایت ، اپلیکیشن موبایل نیز داشته باشین . وقتی در یک کسب و کار یک مشتری هر روز نیاز داره به وب سایت اون کسب و کار مراجعه کنه ، بهتره اون کسب و کار با طراحی نرم افزار موبایل خود ارتباط مشتریان رو با وب سایت اون کسب و کار راحت تره کنه ، بدین شکل مشتریان با نصب اپلیکیشن موبایل این کسب و کار ، به راحتی با لمس آیکون این نرم افزار اطلاعات لازم رو بدست میارن و نیازی نیست هر مرتبه برای مراجعه به وب سایت ، مرورگر گوشی خودشون رو باز کنن ، ادرس سایت رو تایپ و یا جستجو کنین (اگر اشتباه نکنن) تا در نهایت بتونن به اون وب سایت وارد بشن.

اگر میخواین درباره طراحی سایت و اپلیکیشن اون اطلاعات بیشتری کسب کنین در صفحه زیر این اطلاعات رو بصورت کامل براتون نوشتم ، حتما نگاهی بندازین 

طراحی سایت و اپلیکیشن موبایل

 

 

 

مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت :


اگر تصمیم بر سفارش طراحی سایت به مجموعه مدیر مجازی دارین ، میبایست 8 مرحله زیر رو با هم طی کنیم .
1- انتخاب اسم وب سایت 
2- انتخاب ظاهر و قالب سایت
3- انتخاب امکانات وب سایت
4- دریافت اطلاعات کسب و کار شما برای طراحی سایت
5- شروع طراحی سایت
6- مشاهده وب سایت توسط شما و رفع نواقص 
و ....
برای مشاهده توضیحات کامل تر هر مرحله میتونین به صفحه زیر مراجعه کنین تا دقیقا در جریان خدماتی که از مجموعه مدیر مجازی دریافت میکنین باشین 


مراحل طراحی سایت 

 

 

 طراحی سایت استایتک یا داینامیک

 طراحی سایت استاتیک و طراحی سایت داینامیک :

سایت استاتیک به مدلی از سایت گفته میشه که این سایت مثل یک کاتالوگ میمونه و فقط اطلاعاتی داخل این سایت برای نمایش به کاربران وجود داره و بس .

در مقابل طراحی سایت داینامیک به مدلی از سایت گفته میشه که مثل یک ربات عمل میکنه نه تنها اطلاعاتی داخل این سایت برای نمایش وجود داره بلکه خود سایت به طور اتومات به کاربران و بازدیدکنندگان سایت تعامل میکنه و مثل یک موجود زنده رفتار میکنه ، مثلا داخل یک سایت داینامیک فرم خرید یک محصول وجود داره ، شما فرم رو تکمیل میکنین تعداد محصولی که میخواین رو میشه مشخص کنین ، سایت مبلغ نهایی رو براتون جمع میزنه شما رو به صفحه پرداخت مبلغ منتقل میکنه ، شما مبلغ رو پرداخت میکنین و اگر محصول یک فایل دانلودی باشه ، همان نصف شب که پرداخت مبلغ رو انجام دادین سایت داینامیک دسترسی شما رو برای دانلود فایل مربوطه باز میکنه بدون اینکه مدیر سایت بخواد کار خاصی انجام بده ، ولی در مقابل سایت استاتیک فقط میتونه اطلاعاتی از فایل دانلودی مربوطه به شما نشون بده و بس و شما اگر بخواین اون فایل رو بخرین باید در زمان مناسب با مدیر سایت تماس بگیرین و مبلغ رو کارت به کارت کنین و مدیر سایت بعدا بصورت دستی فایل مربوطه رو برای شما ارسال کنه ، تفاوت زیادی بین این دو مدل سایت وجود داره ، مگه نه !

اگر میخواین درباره طراحی سایت استاتیک و داینامیک اطلاعات بیشتری کسب کنین لطفا مقاله زیر رو مطالعه کنین 

طراحی سایت استاتیک یا طراحی سایت داینامیک

 

 

 

 قالب طراحی سایت :

به ظاهر و قیافه وب سایت شما  ،قالب وب سایت شما گفته میشه ، قالب یک وب سایت بخش مهمی از طراحی سایت است . قالب سایت یا ظاهر سایت ، مثل ظاهر فروشگاه فیزیکی شماست ، اگر ظاهر فروشگاه فیزیکی شما خوب نباشه ، اهمیت نداره ؟ چقدر میتونه ظاهر شیک و مرتب فروشگاه فیزیکی شما در جذب مشتری و درآمد بیشتر شما بهتون کمک کنه ؟

و یا چقدر میتونه ظاهر مرتب و منظم دفتر کار شما در ایجاد ذهنیت مثبت در مشتریان شما تاثیر گذار باشه ؟ اگر یک قالب مناسب برای وب سایت خودتون نداشته باشین مثل اینه که دفتر و محل کاری نا مرتب و بهم ریخته دارین ، مشتری وارد میشه یک نگاهی میندازه و متوجه میشه اشتباه اومده !

در وب سایت و فروشگاه اینترنتی شما هم دقیقا این مثالها صدق میکنه و یک قالب خوبه که میتونه کاربر رو جذب کنه ، در سایت ماندگار کنه و در نهایت خرید رو یا ثبت سفارش و یا تماس مشتری با شما رو راحت تر کنه .

در صفحه زیر توضیحات خیلی بیشتر راجع به قالب وب سایت و طراحی قالب سایت براتون درج کردم ، علاوه بر این در این صفحه میتونین نمونه قالبهای مختلف رو هم مشاهده کنین ، بد نیست یک سری یه صفحه بزنین 

قالب طراحی سایت 

 

 

 طراحی سایت فروشگاهی :

میخواین یک فروشگاه آنلاین داشته باشین ؟ بسیار فکر خوبیه . یکی از بهترین اقدامات برای افزایش یک فروشگاه فیزیکی راه اندازی فروشگاه آنلاین و طراحی سایت فروشگاهیه . حتی اگر میخواین به تازگی کسب و کار خودتون رو شروع کنین و حتی فروشگاه فیزیکی ندارین بهتره بدونین خیلی از فروشگاه های انلاین هستین که عملا فروشگاه فیزیکی ندارن ! بله ، درسته میشه یک فروشگاه انلاین بدون هزینه های اجرا مغازه و آب و برق و ....داشت ، این بستگی به کسب و کار شما و سیاست و برنامه ریزی شما برای موفقیت در کسب و کار داره ، این هم امکان پذیره .

اگر میخواین درباره طراحی سایت فروشگاهی و فروش آنلاین اطلاعات بیشتری کسب کنین ، مقاله مخصوص این قسمت رو مطالعه کنین در این مقاله درباره فروشگاه اینترنتی توضیحات لازم رو براتون نوشتم  ،کافیه روی لینک زیر کلیک کنین 

طراحی سایت فروشگاهی 

 

 

 

 

طراحی سایت شرکتی :

شرکتهای زیادی در سطح کشور فعال هستن ، اگر بخواین راجع یکی از این شرکتها اطلاعات کامل و دقیق بدست بیارین و با محصولات و خدمات اون شرکت آشنا بشین ، بهترین کار چیه ؟

ببینین اولین کاروان کی به سمت اون شهر حرکت میکنه ؟ قطعا نه

راحتترین و ساده کار برداشتن گوشی موبایل و یا نشتن پشت میز کامپیوتره و یک جستجو در گوگل و ورود به سایت اون شرکت ، همه چی امادست ! البته به شرطی که شرکت مد نظر وب سایت داشته باشه و محصولات و خدماتش رو داخل وب سایت معرفی کرده باشه .

ضرورت و اهمیت داشتن یک وب سایت با همین چند خط مشخص و روشنه و اگر میخواین درباره طراحی سایت شرکتی اطلاعات بیشتری کسب کنین ، مقاله مخصوص این بخش رو بهتون تقدیم میکنم . اگر مدیر یک شرکت هستین قطعا داخل این مقاله مطالب ارزشمندی از داشتن وب سایت برای شرکت ها اومده ، این صفحه رو حتما مطالعه کنین

طراحی سایت شرکتی

 

 

 

دامنه و هاست رایگان برای طراحی سایت

هاست و دامنه برای شروع طراحی سایت:

اولین کاری که برای داشتن یک وب سایت باید انجام بدین انتخاب اسم سایت یا همان دامنه سایت یا همان دومین سایت است . یک اسم مرتبط با کسب و کار شما قطعا نتیجه بهتری برای موفقیت شما در فضای اینترنت خواهد داشت  ، اگر یک اسم کوتاه و مرتبط برای وب سایت خودمون انتخاب کنیم رسیدن به موفقیت در این قسمت انتخاب اسم سایت انجام شده است و همانطور که یک اسم طولانی و سخت و بی ربط ارتباط ما با مشتریان کسب و کارمون رو سخت تر میکنه ، یک اسم کوتاه و مرتبط باعث به یاد ماندن کسب و کار ما در ذهن مشتری میشه .

هاست وب سایت ، به فضایی گفته میشه که اطلاعات وبسایت ما اعم از تصاویر ، مطالب ، محصولات و ... در اون نگه داری و ذخیره میشه و یک هاست خوب و پایدار و بدون قطعی نیز برای داشتن یک وبسایت خوب لازم و ضروری است. ما در مجموعه مدیر مجازی برای سفارشات طراحی سایت خودمون هاست و دامنه رایگان برای مشتریان در نظر گرفته ایم و بابت سال اول طراحی سایت دامنه و هاست رایگان رو به مشتریان طراحی سایت خودمون هدیه میکنیم .اگر میخواین درباره دامنه و هاست وب سایت اطلاعات بیشتری بدست بیارین در مقاله زیر در این زمینه توضیحات بیشتری براتون نوشتم ، لطقا یک نگاهی بندازین .

هاست و دامنه رایگان برای طراحی سایت 

 

 

 

SSL

گواهی SSL در طراحی سایت :

SSL مخفف Secure Socket Layer به معني لایه ای برای اتصال ایمن و ارتباط محافظت شده بین کاربران یک سایت و اون وب سایت است و گواهینامه SSL به وب سایتی اعطا میشه که سرور اون وبسایت تایید هویت شده باشه و به عنوان یک سرور ایمن شناخته شده باشه . وب سایتهایی که این گواهینامه رو دریافت میکنن یعنی تعامل با انها امن است و اگر اطلاعات شخصی خودمون مثل اطلاعات کارت بانکی برای خرید اینترنتی رو وارد کنیم مشکلی نداره و این اطلاعات نمیتونه توسط هکرها و دزدان اینترنتی به سرقت بره و مورد سواستفاده قرار بگیره .

بنابراین این گواهینامه با توجه به ماهیت اون برای همه وبسایتها لازمه و اگر وب سایت شما تا کنون در این زمینه اقدام نکرده با طراح سایت خودتون هماهنگ کنین تا این گواهینامه رو برای وب سایت شما درخواست بده و فعال کنه.

گواهینامه SSL مزیتهای خوبی برای یک وب سایت داره و من در مقاله زیر توضیحات کامل این گواهینامه و استفاده از پروتکل HTTPS رو ارائه کردم ، حتما نگاهی به اون بندازین با کلیک روی مقاله زیر :

گواهی SSL در طراحی سایت 

 

 

 

هزینه طراحی سایت و عوامل تاثیر گذار در آن:

عوامل متعددی در تغیین هزینه طراحی یک وب سایت دخیل هستن ، اگر از شما بپرسم یک ماشین اگر بخوام بخرم قیمتش چقدره ، چی پاسخ میدین ؟

حتما میپرسین چه ماشینی ؟ درسته .

برای طراحی سایت هم دقیقا همین مساله صادقه ، به صرف گفتن طراحی سایت چقدر هزینه داره نمیشه قیمت سایت رو مشخص کرد 

عواملی زیر در مشخص شدن هزینه نهایی طراحی سایت نقش مهمی دارن :

طراحی سایت به روش برنامه نویسی از پایه یا استفاده از سیستم های مدیریت محتوا

طراحی سایت و یا طراحی سایت همراه با سئو سایت

تعداد دامنه ثبت شده برای طراحی سایت 

و ....

در مقاله زیر درباره این عوامل توضیح بیشتر براتون نوشتم ، اگر میخواین در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنین و هزینه های طراحی سایت مدیر مجازی رو هم مشاهده کنین حتما به صفحه زیر مراجعه کنین

هزینه طراحی سایت مشهد

 

 

طراحی سایت ریسپانسیو

 طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا :

طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا به نوعی از طراحی سایت گفته میشه که در نمایشگرهای مختلف نحوه نمایش اون سایت به صورت اتومات تغییر میکنه و خودش رو با سایز نمایشگر وفق میده و در بهترین حالت ممکنه به کاربر نمایش داده میشه .

یک زمانی بهینه سازی سایت برای نسخه موبایل اهمیت زیادی نداشت ، اما در حال حاضر یک الزام شده و گوگل صفحات این وب سایت رو بر اساس نسخه موبایل ارزیابی میکنه و اگر یک وب سایت برای نمایش در موبایل و تبلت بهینه نشده باشه و اصطلاحات سایت ریسپانسیوی نباشه امتیاز منفی میگیره .

ما در مجموعه مدیر مجازی به این مساله مهم واقفیم و در همه طراحی سایت های خودمون ، وب سایت ها رو به صورت ریسپانسیو طراحی میکنیم .در مقاله زیر درباره طراحی سایت ریسپانسیو اطلاعات بیشتری براتون گذاشتم که خوندش خالی از لطف نیست .

طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا

 

 

 

آموزش طراحی سایت  :

پیشنهاد جذاب مدیر مجازی برای شما ، میخواین خودتون طراح سایت بشین ؟

اگر وقت و حوصله و علاقه لازم رو دارین ما در مجموعه مدیر مجازی میتونیم با آموزشهای طراحی سایت شما رو به یک طراحی سایت تبدیل کنیم تا بتونین خودتون هر وب سایتی که خواستین طراحی کنین  ، چطوره ؟

برای یادگیری آموزش ظراحی سایت و تبدیل شدن به یک طراح وب نیازمند آشنایی اولیه با اینترنته ، بعد از یادگیری آموزشهای طراحی سایت علاوه بر اینکه میتونین یک وب سایت عالی برای خودتون طراحی کنین و در صورت نیاز هر تغییر در اون بدین ، میتونین از این راه کسب درآمد کنین و برای سایر افراد طراحی سایت انجام بدین و هزینه دریافت کنین .

در صورت علاقه به طراحی سایت میتونین مقاله آموزش طراحی سایت رو مطالعه کنین و اطلاعات بیشتر کسب کنین.

 

 

 

پیش نیاز شروع طراحی سایت  :

اگر تصمیم گرفتین آموزش طراحی سایت رو شروع کنین و یا اگر تصمیم گرفتین طراحی وب سایت رو به مجموعه دیگری واگذار کنین ، سه پیش نیاز برای انجام هر دو این کارها دارین که قبل از شروع آموزش طراحی سایت و یا قبل از شروع مراحل طراحی سایت توسط شرکت طراح سایت باید انجام بشه .

این پیش نیازها شامل موارد زیره :

1- ثبت دامنه و انتخاب اسم وب سایت

2- تهیه هاست و فضایی برای ذخیره اطلاعات

3- اتصال هاست و دامنه و اماده سازی آن برای شروع طراحی سایت

در صفحه زیر بصورت فیلم این 3 مرحله رو بصورت کامل برای دوستانی که تمایل دارن خودشون طراحی سایت رو شروع کنن آموزش داده ام ، بنابراین اگر میخواین خودتون طراحی سایت خودتون رو شروع کنین ، باید از این نقطه شروع کنین ، فیلم صفحه زیر رو مشاهده کنین 

پیش نیازهای شروع طراحی سایت

 

 

 

آموزش طراحی سایت با جوملا  :

سیستم مدیریت محتوا جوملا یکی از cms های مطرح دنیا برای ایجاد یک وب سایت عالی است  ، اگر برنامه ای برای آموزش و یادگیری طراحی سایت دارین میتونین طراحی سایت رو با سیستم مدیریت محتوا جوملا شروع کنین . در صفحه زیر بنا دارم از ابتدا طراحی سایت جوملا رو آموزش بدم از آشنایی با جوملا که در قسمت پیش نیازهای طراحی سایت گفتم شروع میشه و در صفحه زیر نصب جوملا و سایر قسمتهای مورد نیاز برای طراحی سایت با جوملا رو آموزش خواهم داد .چندین بخش از آموزشهای طراحی سایت با جوملا آماده شده و میتونین در صفحه زیر این قسمت ها رو بصورت فیلم ملاحظه کنین و امیدوارم از این بخش اموزشی مدیر مجازی لذت ببرین

آموزشهای طراحی سایت با جوملا 

 

 

 

 طراحی سایت برای معماران و مهندسین  :

در هر کسب و کاری که باشین ، مهندس یا معمار ، پزشک یا مختصص برای کسب درآمد به مشتری و مراجعه کننده احتیاج دارین .

یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد و جذب مشتری در کسب و کار خودمون استفاده از اینترنته ، خود شما تا حالا چند مرتبه وقتی به یک کالا یا خدمات احتیاج داشتین ، داخل گوگل جستجو کردین ؟ 

بقیه مردم هم همین کارو انجام میدن تا اینجا من و شما هم مثل بقیه مردم هستیم و وقتی به یک کالا یا خدمات نیاز داریم ، اونو داخل گوگل جستجو میکنیم ، اما چرا شما مثل اون وب سایتهایی که من و شما رو به عنوان مشتری جذب خودشون کردن ، از این راه عالی مشتری جذب نمیکنین ؟

اگر مهندس معمار هستین و دفتر مهندسی دارین میتونین با سفارش طراحی سایت معماری ، جذب مشتری از طریق اینترنت رو شروع کنین ، کافیه یک وب سایت شیک و حرفه ای داشته باشین ، بعد شروع کنین به درج مقالات و توضیحاتی که مردم از معماران میپرسن ، به همین راحتی با آموزشهایی که ما در مدیر مجازی بهتون ارائه میکنیم ، کم کم در جستجو کاربران به اونها معرفی میشین ، باهاتون آشنا میشن ،نمونه کارها و مجوزهای شما رو میبینین ، اعتماد ایجاد میشه و جذب مشتری آغاز میشه .

اگر میخواین درباره طراحی سایت معماری اطلاعات بیشتری کسب کنین ، خوندن مقاله زیر حالی از لطف نیست :

طراحی سایت معماری در مشهد

 

 

مشاوره رایگان برای طراحی سایت  :

همانطور که من از کسب و کار شما سررشته ای ندارم و اگر به خدمات و محصولات شما نیاز داشته باشم باید به شما که متخصص کسب و کار خود هستین مراجعه کنم ، شما نیز به احتمال زیاد از رشته طراحی سایت و تبلیغات اینترنتی اطلاعات زیادی ندارین ، اینجاست که مجموعه مدیر مجازی برای مشاوره رایگان به شما در کنار شماست ، ما در مجموعه مدیر مجازی اصراری به ثبت سفارش خودن در این مجموعه نداریم و برای پاسخگویی کامل به سوالات شما در زمینه طراحی سایت مشتاقیم .

برای مطالعه و آگاهی بیشتر از خدمات مشاوره 100% رایگان ما لطفا ادامه این مبحث رو در صفحه مربوطه مطالعه کنین 

مشاوره رایگان برای طراحی سایت 

 

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

چه توضیحات کاملی ، خوشم اومد افرین

This comment was minimized by the moderator on the site

متشکرم

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام اگر بخوایم یک سایت برای شرکت سفارش بدیم چقدر زمان میبره اجرا کنین ؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام وقت بخیر
بستگی به پکیج انتخابی شما در صفحه گزینه سوم که در بالای صفحه مشاهده میکنین داره ، بین 2 تا 4 هفته همه پکیج ها اماده میشه .

نظر جدیدی وجود ندارد

سوالی دارین بپرسین ،سریع پاسخ میدیم .

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما